Jedálenské stoličky

Jedáleň a kuchyňa sú najdôležitejšie miesta vo Vašom bývaní. Tu trávite čas s rodinou, priateľmi, slávite úspechy. Úloha stretnutí pri stole s inými je v našom živote neoceniteľná. Keď trávite časť dňa pri stole, nesmiete zabudnúť na stoličky. Nepohodlné, alebo nesprávny výber stoličiek môže znechutiť trávenie času pri stole. Správne vybraté stoličky zabezpečia, že budú hostia spomínať na pekné chvíle strávené s Vami. A je si z čoho vyberať! Dostupné sú aj odvážnejšie projekty, ako aj klasické modely. A ak veríte povere, že najdôležitejšie sú detaily, máte dôvod viac dbať o správny výber týchto elementov.

Dokonca aj svetoví návrhári už dlhé roky navrhujú čoraz odvážnejšie modely stoličiek, ktoré sa neskôr stanú pre Vás inšpiráciou. Kto nepozná ikony dizajnu, stoličky č. 14 Bent Thonet, nazývanej aj "stolička všetkých stoličiek"? Ktorá žena nesníva o transparentnom modeli Louis Ghost pri svojom bielom toaletnom stolíku? Stoličky lákajú svojým avantgardným štýlom, nesmelou klasikou alebo jemným provensálskym štýlom.

Aký štýl stoličiek je vhodný do kuchyne? Klasický, priemyselný, alebo provensálsky?

Je pravda, že dokonca aj najkrajšia stolička do kuchyne nebude plniť svoju úlohu ak nebude ergonomická a funkčná.Pri výbere stoličiek je dôležité dbať o to, koľko miesta je pri stole, aby mal každý aspoň 60 cm priestoru. Dôležité je aj to, z akého materiálu je vyrobená stolička. V kuchyni sú vystavované na časté vyžarovanie tepla, preto budú najpraktickejšie stoličky z ekokože, ktoré bude možné ľahšie vyčistiť. Ak chcete stoličky, ktoré budú pohodlné, budú mäkšie, s čalúneným sediskom a operadlom, ako napríklad naša stolička JK63 v glamour štýle.

čítať viac ↓
na stranu

Aby bol priestor trochu originálnejší, určite neprehliadnite modernú stoličku z nášho katalógu v škandinávskom štýle Argan. Neobyčajne pohodlné a trvácne, množstvo farieb, ktoré je na výber, bude ideálnou inšpiráciou do Vášho interiéru.

Masívne stoličky s veľmi vysokými operadlami by zmenšovali malý priestor. Ak to budete brať do úvahy, môžete si pretvoriť usporiadanie v kuchyni výberom modelov, ktoré budú poruke. Drevené stoličky z ekokože sú charakteristické svojou univerzálnosťou. Aj vďaka tomu tu máme široký sortiment.

V kuchyni v provensálskom štýle panuje idilická romantická atmosféra s kúskom francúzskeho pôvabu. Dominujú svetlé farby, biely nábytok s dekoračnými prvkami sú charakteristickými črtami tohto motívu, ako je vidieť napríklad aj na stoličke JK66.

Avšak ak staviate na univerzálnosť, určite neprehliadnite klasickú a nadčasovú stoličku Figaro V, ktorá je ľahká a ideálne vyprofilovaná. Bude vkusným doplnkom do každej miestnosti.

Stolička do kuchyne – menej je niekedy viac!

Jedáleň je často kompromis medzi obývacou izbou a kuchyňou. Väčšinou tam panuje minimalistický štýl, kde nieraz hlavným prvkom nábytku je stôl so stoličkami. Tu máme viac možností vzhľadom k čalúneniu, pretože jedáleň často plní reprezentačnú funkciu, a každodenné stolovanie sa realizuje v kuchyni. Tu je viac miesta, preto sa môžeme smelo zamyslieť dokonca aj nad stoličkou s opierkami na ruky, ako napríklad naša stolička do jedálne JK27, ktorá je vyrobená a prispôsobená dlhému stolovaniu, stolička je rovnako pohodlná ako pohovky alebo čalúnená sedacia súprava.

Ak hľadáte niečo v inom štýle, máme k dispozícií ešte ludvikovský štýl, ako napríklad stolička JK76, ktorá je charakteristická prepychom a veľkou dekoráciou, vhodný materiál s bohatými vzormi dokonale podčiarkne ich štýl, a miestnosť bude pôsobiť ako ludvikovská anatra.

Ak je pre Vás dôležitý nadčasový a univerzálny model, všimnite si populárnu stoličku JK42A, ktorej operadlo nie je čalúnené, a má charakteristické „okienka”, ktoré sa hodia do tradičných ale aj moderných miestností. Ako si môžete všimnúť, malé prvky môžu mať veľký vplyv na vzhľad miestnosti, kde niekedy stačí zmena obrazu alebo stoličiek, a tým celkovo zmeniť miestnosť

V našom e-shope ponúkame mnoho konvencií týkajúcich sa stoličiek, dbáme pri tom na kvalitu našich modelov z bukového dreva známeho svojou tvrdosťou a odolnosťou voči odštiepeniu, čo zabezpečujeme používanie stoličiek na mnoho rokov. Široká ponuka látok a farieb dreva zabezpečí priaznivú konfiguráciu.

Dúfame, že sme Vás inšpirovali k vytvoreniu neopakovateľného miesta stretnutí s rodinou a s priateľmi.