Šatníkové skrine

na stranu

Nájsť správnu rovnováhu medzi šatníkom a zvyškom spálne sa môže zdať zložité. Avšak, šatníková skriňa, či už so skladacími dverami alebo s posuvnými dverami, je jednou z najlepších investícií.

Existuje mnoho druhov šatníkov, ktoré vyhovujú špecifickým požiadavkám každého jednotlivca.

Jedným z prvých rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť, je vybrať si medzi voľne stojacou skriňou a vstavanou skriňou. Výhodou voľne stojacich šatníkových skríň je, že ich môžete pohodlne preniesť do akejkoľvek inej miestnosti alebo bytu. Vstavaná skriňa v dome zostáva.

Zmerajte si priestor

Pred kúpou šatníka skontrolujte veľkosť dostupnej podlahovej plochy a výšku stropu. Tiež si predstavte, v akej výške bude umiestnená tyč na oblečenie. V prípade blúzok, sukní a nohavíc vám postačí výška niečo cez 1 meter, zatiaľ čo na detské oblečenie budete potrebovať približne 75 cm.

Hlbšie police sú tiež vhodné, pretože poskytujú viac úložného priestoru. Pri výbere však nedovoľte, aby skriňa blokovala akýkoľvek zdroj osvetlenia v spálni. Zachovajte dostatočný priestor medzi zvyškom spálňového nábytku a šatníkovou skriňou pre ľahký pohyb a obsluhu.

Myslite na farbu a materiál

Zlaďte štýl šatníka s dizajnom vášho interiéru a všetkého nábytku v spálni. Zvoľte si vhodný typ povrchovej úpravy, farby a detaily na dverách. Mnoho ľudí siaha po šatníkových skriniach so zrkadlom.

Úložný priestor ako rozhodujúci faktor

Rozhodnite sa, aký druh úložného priestoru potrebujete. V prípade, že izba je väčšia, no zároveň máte v byte menej úložného priestoru, siahnite po trojdverových šatníkových skriniach alebo štvordverových, ktoré ponúkajú množstvo priestoru.

Veľmi obľúbenými sú aj rohové skrine, pokiaľ je roh jediným miestom, ktoré je možné využiť. Do menších izieb sa hodia policové skrine, sú vhodné najmä na kúsky oblečenia, ktoré nemusia byť zavesené na vešiakoch.