Postele

na stranu

Vedieť, ako si vybrať posteľ, môže byť o niečo zložitejšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Tretinu svojho života strávime spánkom, a preto je dôležité pochopiť, čo znamená výber novej postele. Nesprávna posteľ vedie k bolestiam chrbtu a k nedostatku spánku. Lepší nočný spánok v dobrej posteli prispieva k tomu, aby ste sa cítli lepšie.

Ako si vybrať najlepší typ postele?

Výber dobrej postele znamená viac, než len to, ako vyzerá. Od skrytého úložného priestoru až po postele navrhnuté pre konkrétne typy matracov, je tu veľa vecí, o ktorých premýšľať. 

Navštívte predajňu postelí

Aby ste si boli istí, že si vyberiete ten najlepší typ postele, jednoducho ju len vidieť niekedy nestačí. Vyskúšajte si rôzne štýly, tvary a dizajny, aby ste sa ubezpečili, že posteľ, ktorú si vyberáte, je pre vás najlepšia.

Posteľ si vždy vyskúšajte. Každý sme iný a jedna posteľ nie je stvorená pre každého. Požiadavky ľudí sa líšia v závislosti od ich hmotnosti a postavy, čiže sa veľa pýtajte a skúšajte.

Aj jednolôžková posteľ sadne niektorým ľuďom inak ako druhým. Pri výbere jednolôžka je dôležité hlavne myslieť na jeho šírku. Ideálna veľkosť jednolôžkovej postele je 90 x 200 cm.

Manželskú posteľ si vyberajte spoločne

Ak sa chystáte zdieľať manželskú posteľ, musíte si vybrať dobrú posteľ pre vás aj vášho partnera. Uistite sa, že je dostatočne veľká a pohodlná pre vás oboch.

Pokiaľ nemáte záujem o jednolôžkovú posteľ, no zároveň ani o manželskú, rozhodnite sa pre výber postele 160 x 200 cm alebo 140 x 200 cm. Ide o ideálne veľkosti pre jedného človeka, no zároveň sa na nich pohodlne vyspia aj dvaja ľudia.

Zamyslite sa nad veľkosťou miestnosti

Vždy treba brať do úvahy celkovú veľkosť spálne. Ak je spálňa príliš malá, masívna posteľ nebude pre vás.

Ak máte malý priestor, najmä v garzónke či menšom jednoizbáku, vylepšite ho vďaka sklápacej posteli. Získate tak multifunkčný priestor, vďaka ktorému miestnosť jednoducho zväčšíte.

Využite priestor na maximum s úložnými posteľami

Ak nemáte miesto na veľkú šatníkovú skriňu alebo neviete, kam dať svoje náhradné obliečky, zvážte posteľ s úložným priestorom. Ide o najlepší typ postelí pre tých, ktorí majú malé izby, pretože vám poskytnú dostatok priestoru na jednoduché a pohodlné uloženie vecí.

Postele s matracom a roštom

Pre jednoduchší výber sú niektoré postele dodávané aj s matracom a roštom. Ušetríte si tak starosti s doplnkovým výberom a rozhodovaním sa medzi mnohými variantmi.

Pre tých, ktorí už majú matrac vybratý, je vhodné siahnuť po posteli s roštom.

Dbajte nielen na dizajn, ale aj komfort

Ak chcete štýlovú posteľ, ktorá skutočne dodá charakter miestnosti, kvalitný materiál postele je nevyhnutnosťou. Vyberte si z drevených postelí, čalúnených postelí alebo Boxspring, ktoré sú v rôznych dizajnoch.