Stoličky a kreslá

Nemyslím si, že sa nejaká domácnosť zaobíde bez stola, ktorý by podľa našej tradičnej pohostinnosti nielenže by mal umiestniť okolo seba veľa hostí ale mal by byť priestranný pre množstvo jedla. Stôl je trvalým a dôležitým bodom v našej domácnosti, pretože tu trávime veľa času pri jedle, oslavách a iných radostiach. Štýlová a trvácna zostava je sen každej pani domu. Správne vybraná zostava, môže oživiť interiér, dať mu charakter, vytvoriť dokonalú atmosféru, aby ste trávili viac času s rodinou a priateľmi. Napriek tomu, že 90. roky a moderné dizajny priniesli hokerlíky a barové stoličky. ktoré sú dočasným riešením, a nie sú náhradou za tradičný stôl so stoličkami Je potrebné zobrať do úvahy, že výber jedálenskej zostavy nám bude slúžiť mnoho rokov. Napriek tomu, že stôl a stoličky boli tu už po stáročia, technológia, ktorou teraz disponujeme, nám umožňuje vytvoriť široký sortiment a kombinovať rôzne materiály ako drevo, kov alebo sklo.

Štýlové zariadenie

Stôl a stoličky bezpochyby patria do štýlu, ktorým smerujeme pri zariaďovaní interiéru. Najznámejší projekt bude na nič, ak nevytvorí harmonický celok v miestnosti. Klasikou tohto štýlu sú drevené stoly, ktoré sa hodia do moderného štýlu, ale aj do tradičného štýlu. Avšak pri kúpe stola a stoličiek máme „zviazané ruky“ len rozmermi, môžeme si interiér usporiadať podľa našej fantázie, napríklad zostavou RK-110 v bielom farebnom prevedení v štýle shabby chic. Milovníkov nadčasovej klasiky padne do oka zostava RK079, jej lisované nôžky a doska dodajú zostave šarm, zaoblené opierky zabezpečia komfort a pohodlie. Aby ste oživili priestor, mali by ste si prezrieť zostavu AL28, ktorá sa taktiež dokonale hodí do interiéru zariadeného podľa provenskálskeho alebo škandinávskeho štýlu, a dokonca aj podľa priemyselného štýlu.

čítať viac ↓
na stranu

Medzi funkčnosťou a trendami

Okrem estetických hodnôt najdôležitejšou vlastnosťou je kvalita materiálov a ich výroba, solídna konštrukcia, dôraz na detaily počas výroby zabezpečí, že Vám bude zostava slúžiť po dlhé roky:
• Pri výbere zostavy treba dbať o to, aby bola vyrobená z bukového dreva, ktoré je najlepším materiálom na výrobu nábytku tohto typu, a vďaka týmto vlastnostiam je tvrdší a odolný voči poškodeniu.
Stôl so stoličkami sú niečím viac ako prvkom dizajnu interiéru, musia byť taktiež pohodlné. Veľký dôraz sa kladie na opierky a sedisko, zodpovedajúce množstvo molitánu na týchto častiach zabezpečí, že sa budete tešiť na stretnutia pri stole. Je dôležité vybrať si stoličky, ktoré majú čalúnené opierky, aby boli pohodlné,
• Praktickým riešením je nákup rozkladacieho stola, ktorý nebude denne zaberať veľa miesta a v prípade návštevy si viete zabezpečiť potrebný počet miest, bez potreby ďalších stolov,
• Predvídajúc veľkosť kúpeného stola by sme mali brať ohľad na to, aby mal každý miesto aspoň 60 cm pozdĺž stola, a jeho optimálna výška by mala byť medzi 72 a 75 cm. Ak sa nachádza zostava v kuchyni, slúži ako každodenné miesto na konzumáciu jedál. Najlepšie budú sediská čalúnené ekokožou, ktorú v prípade potreby ľahko vyčistíte,
• Dôležitý je priestor, ktorý bude okolo stola, mal by byť natoľko veľký, aby bolo možné ľahko podať jedlo každému, a vstávanie od tohto stola nebude žiadny problém.
• V malých priestoroch bude lepší oválny alebo okrúhly stôl, ktorý zaberie menej miesta.

Keď sa budete držať hlavných zásad výberu praktickej zostavy, môžete si byť istý, že Vám bude dobre slúžiť a nevyjde z módy. Základom našej firmy je solídna výroba a nadčasové drevo, dbáme na to, aby sa zachoval individuálny štýl, cez možnosti výberu vhodnej látky alebo farby dreva zo širokej ponuky. Treba dbať aj na doplnky a detaily v štýle DIY, vhodné svetlo vytvorí neobyčajnú atmosféru na spoločné besiedky upevnenie puta medzi rodinou a priateľmi. Ak sa rozhodnete pre pre stôl so stoličkami z našej ponuky, môžete si byť istý, že zostava bude vyrobená v optimálnych rozmeroch a farbách.