Regály

na stranu

Nadčasový nábytok s peknou dekoráciou a praktickými prvkami, to je zariadenie interiéru. Jedným z dôležitých prvkov je regál.
V skutočnosti sa používa už po stáročia na ukladanie knižiek a zobrazovanie hromady obrázkov. Jeho tvar je taký jednoduchý a obyčajný, že by si niekto myslel, ako môže taký regál obohatiť alebo poslúžiť v našom interiéri. Koniec koncov, je to kombinácia len niekoľkých dosiek, veľakrát sú ľudia prekvapený výsledkom - ako krásne to môže byť!

Regály často tvoria súčasť zostavy nábytku alebo veľkých obývacích stien, ale sú tiež k dispozícii ako samostatný prvok.
Regály na knižky je možné rozdeliť na: stojace a závesné-nástenné. Zvyčajne sa líšia veľkosťou, hmotnosťou a možnosťami uplatnenia. Charakteristickými znakmi regálov sú početné police, ktoré tvoria jeden celok.
Zvyčajne sú otvorené, teda bez dvierok alebo presklených dvierok. Ak sú však vybavené sklenými dvierkami, bežne sú označované ako vitríny alebo skrinky.

Regále nikdy nestrácajú na svojej popularite, naopak. Vo veľkom interiéri je možné v pohode umiestniť veľký regál, ktorý zaberie celé voľné miesto. Je ideálne ich umiestniť v obývačke, spálni, detskej izbe a dokonca aj v kúpeľni.

Ako správne vybrať regál? Aký bude najideálnejši?

Všetko vo veľkej miere záleží od Vašich potrieb ale aj od možností. Vo veľkých miestnostiach v pohode môžete umiestniť veľký regál, ktorý vyplní celé voľné miesto na stene. To je najideálnejšie rozhodnutie pre každého, ktorý si zariaďuje svoje bývanie.
Dostupné sú na trhu taktiež obojstranné regále, pomocou ktorých môžete rozdeliť miestnosť na dve rôzne časti odpočinku s prístupom k obľúbenej knihe.

Je ťažké usporiadať malé miestnosti ale taktiež môžeme nie rovnaké veľkosti stien dobre zariadiť pomocou regálov a políc. V zvyčajne nepoužitých priestoroch, ktorými sú nie rovnaké steny, sú rohové regále ideálne. Zaberajú málo miesta a konečný výsledok je úžasný!

Ako vidíte, všetko závisí od dostupného priestoru a výberu. Pre nás je výber jednoduchý a teraz Váš výber!