Kontinentálne postele, Boxspring

Kontinentálne postele sú špeciálne a komfortnejšie čalúnené postele. Sú navrstvené preto sú aj komfortnejšie.

Kontinentálna posteľ má nôžky, ktoré umožňujú ventiláciu matraca a ľahšie upratovanie, bez odsúvania postele. Nazýva sa aj hotelovou posteľou, vzhľadom na jej pohodlie a funkčnosť.

Kontinentálne postele máme v dvoch variantách : vo verzii opierok na bokoch ktoré sú vyplnené pružinami alebo s úložným priestorom, ktorého vrchná časť je pevná konštrukcia slúžiaca ako rošt.

čítať viac ↓
na stranu

No dobre, ale ako sú urobené ostatné vrstvy? Začnime s tou najnižšie umiestntnou vrstvou.

Najspodnejšia časť - boxspring

Ide o spodnú, najnižšie umiestnenú časť kontinentálnej postele tzv. boxspring. Obvykle je to drevená skrinka vyplnená pružinami alebo praktickou zásuvkou na posteľnú bielizeň – čo značne uľahčuje skladovanie posteľnej bielizne a udržiavanie poriadku.
Úložný priestor je stabilná konštrukcia pod hlavným matracom bez nutnosti zakúpenia ďalšieho roštu pod matracom.

Hlavný matrac

Toto je ďalšia hlavná časť kontinentálnej postele. Tu sa používajú veľmi pružné matrace, ktoré majú vysokú elasticitu v bode.
Je možné použiť pružinové alebo penové matrace. Táto vrstva sa perfektne hodí nielen pre úložný priestor ale aj pre Topper.

Tenký matrac Topper

V prípade dvojitých kontinentálnych postelí, ktoré sú zložené z dvoch častí matracov uložených na sebe typu Topper je veľmi užitočná a praktická možnosť.
Spája dve časti do jedného celku, zvyšuje komfort odpočinku a eliminuje medzery medzi hlavnými matracmi.
Okrem toho vytvára vrstvu, ktorá zvyšuje pohodlie a kvalitu odpočinku.

Vďaka vrstvám matracov kontinentálneho lôžka sa hmotnosť tela omnoho lepšia rozložíí na matraci, čo predlžuje životnosť nábytku.
Vrstvy spôsobujú, že každá z nich dostane individuálny tlak, ktorý na ňu dopadne. Toto je obzvlášť dôležité pre ľudí s vyššou hmotnosťou a pre páry spiace spolu.