Rohové sedačky

na stranu

Ak uvažujete o kúpe rohovej sedačky, prípadne súpravy, ale nie ste si istí, aký štýl, veľkosť alebo látku zvoliť, poradíme vám.

Zmerajte si priestor

Rohové sedacie súpravy sú skvelým doplnkom pre väčšie domácnosti. Bez problémov sa na nich natiahnete, získate otvorený priestor a pohodlne sa na ne zmestí väčšie množstvo ľudí.

Prvým krokom pri kúpe rohovej pohovky bude zmerať, koľko miesta máte k dispozícii v miestnosti, a kam by ste chceli rohovú pohovku umiestniť.

Začnite meraním dĺžky plochy. Zmerajte dĺžku pozdĺž oboch stien, najmä ak pohovku umiestnite do rohu izby. Nezabudnite ponechať väčší priestor na bočné stolíky alebo iné doplnky na obidvoch stranách.

Následne zmerajte hĺbku priestoru s prihliadnutím na všetky koberce alebo stolíky, ktoré budú pred pohovkou. Výška priestoru hrá tiež svoju rolu – dajte si pozor na prípadné radiátory alebo regály.

TIP: Vyznačte si rozmery novej pohovky na podlahe pomocou lepiacej pásky, aby ste zistili, či sa do obývačky skutočne hodí.

Vyberte štýl rohovej gaučovky

Existuje veľa rôznych štýlov rohových pohoviek, ktoré sa hodia do každej domácnosti.

Malé rohové sedačky

Ak chcete kompaktnú rohovú pohovku, menší kúsok poskytuje všetko pohodlie rohovej sedačky bez výraznejšieho uhlu sedačky. Niektoré rohové sedačky obsahujú aj úložné priestory – získate tak priestor na prikrývky, ovládače od TV, hračky či iné doplnky.

Vďaka svojim kompaktným rozmerom sa pod menšiu rohovú sedačku krásne hodí, keď je upravená s podnožkou alebo akcentovým kreslom vo väčšom priestore, ale rovnako štýlovo vyzerá aj samostatne.

Uhlová rohová sedačka v tvare L

Ak máte nepohodlný roh, miestnosť nepravidelného tvaru alebo hľadáte niečo extra špeciálne, potom budete chcieť uhlovú rohovú sedačku v tvare L.

Uhlová rohová pohovka ponúka flexibilné sedenie, ktoré je ideálne do rodinných domov, kde si mnohí z vás budú chcieť oddýchnuť pri televízii. Ide o pohovku, ktorá dokonale zapadne do obývačky. Ak máte väčší obytný priestor, ktorý je potrebné zaplniť, alebo by ste chceli zo svojej menšej izby vyťažiť čo najviac sedadiel, zvážte rohovú pohovku.

TIP: Navyše, pokiaľ ste nerozhodní, prípadne sa vám páči rohová sedačka, no nie je otočená na stranu, ktorú potrebujete, vyberte si z našich modelov, kde si stranu zahnutia dokážete pohodlne vybrať.

Gaučová pohovka v tvare U

Rohová pohovka v tvare U je vyrobená tak, aby zaplnila najväčšie miestnosti, je skvelá pre veľké rodiny, veľa domácich zvierat a na bežné leňošenie.

Najlepšie na týchto pohovkách v tvare U je to, že majú dva rohy, vďaka čomu je obľúbeným miestom na sedenie každého. 

Zabavte sa s látkami

Od čistého ľanu, mäkkej vlny až po luxusné zamatové a teplé kože, látka, ktorú si vyberiete pre svoju rohovú sedačku, bude mať obrovský vplyv na pocit z vášho priestoru a vzhľad vašej izby.

Vyberte si taký materiál, ktorý bude aj po čase vyzerať ako nový. Niektorí uprednostňujú tmavé, čierne farby sedačiek, iní siahajú po bledých odtieňoch.

Poobzerajte sa po tkaninách vhodných pre rodinu, ktoré sú odolné voči škvrnám a ponúkajú extra trvanlivosť, takže vaša rohová pohovka bude po celé roky vyzerať ako nová.

Miesto na rohovú sedačku

Neexistuje žiadne pravidlo, podľa ktorého by rohová sedačka mala byť umiestnená výhrade v rohu miestnosti. Môže byť jednoducho umiestnená v strede miestnosti, medzi dvoma miestnosťami alebo cez miestnosť.

Rohové sedačky sa nádherne vynímajú aj v strede izby alebo na jednej strane. Aj keď to závisí od veľkosti a tvaru izby, a vyzerá najlepšie, ak máte otvorený priestor, jednoducho to rozdelí miestnosť na dve menšie.

TIP: Ak máte často návštevy priateľov či rodiny, rohové sedačky disponujú priestorom na spanie. Po ich roztiahnutí vzniká spacia plocha, ktorá plnohodnotne nahradí akúkoľvek kvalitnejšiu posteľ.